На 5 юни, сряда, държавният глава Румен Радев ще участва в

...
На 5 юни, сряда, държавният глава Румен Радев ще участва в
Коментари Харесай

Президентът Радев ще посети Словения за участие в срещата на върха на регионалната инициатива „Три морета“

На  5 юни , сряда, президентът Румен Радев ще взе участие в Четвъртата среща на върха на районната самодейност „ Три морета “, която ще се състои в Словения. Българският президент ще посети Любляна по покана на словенския си сътрудник Борут Пахор, който е хазаин на форума.

 

Инициативата „ Три морета “ е основана през 2015 година и сплотява 12 страни от Европейския съюз, ситуирани сред Адриатическо, Балтийско и Черно море, като задачата е да се насърчи транспортната, енергийната и цифровата съгласуваност в района посредством взаимни планове.

 

Българският държавен глава ще взе участие в полемика в границите на президентския панел на форума дружно с президентите на Словения, Хърватия, Чехия, Естония, Латвия, Литва, Полша, Румъния, както и представители на Словакия и Унгария. Участие ще вземе и министърът на енергетиката на Съединени американски щати Рик Пери. Темата на полемиката е отдадена на провокации пред Европейски Съюз в района между  Адриатическо, Балтийско и Черно море. 

 

Във водената от президента Радев делегация е министърът на стопанската система Емил Караниколов, както и представители на българския бизнес, които ще вземат участие в икономическия конгрес, съпътстващ срещата на върха в Любляна.

 

В рамките на двудневната среща на върха ще участват ръководителят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, германският федерален президент Франк-Валтер Щайнмайер, висши представители на Европейска банка за възобновяване и развиване, на Европейската капиталова банка.

 
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР